Program obchodów Święta Szkoły pod hasłem „Człowiek miarą wszechrzeczy”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 lutego 2014 01:00

W dniu 19 lutego 2014 roku, podczas obchodów Święta Szkoły i V Memoriału im. Władysława Żurowskiego zajęcia edukacyjne będą odbywały się zgodnie z tygodniowym planem zajęć, z wyjątkiem klas i grup uczniów wyznaczonych do udziału w zaplanowanych wydarzeniach, według poniższego programu:

18 lutego 2014 r.

Działaniem poprzedzającym dzień uroczystych obchodów Święta Szkoły będzie finał turnieju wiedzy pn. „Mikołaj Kopernik – człowiek renesansu”, którego uczestnikami będą finaliści I etapu turnieju (aula gimnazjum).

19 lutego 2014 r.

8.00-8.45   - zadania artystyczne integrujące społeczność szkolną, skierowane do uczniów kl. I – III i realizowane w formie pracy grupowej przez przedstawicieli poszczególnych klas (aula gimnazjum):

1. Marzeniem sięgać gwiazd” - celem działania jest zaangażowanie uczniów na rzecz promocji dokonań Mikołaja Kopernika oraz propagowanie wiedzy na temat Polskiego Dziedzictwa Narodowego.

2. „Hasło kibicasposobem na promocję zdrowego stylu życia i propagowanie sportów zimowych” w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskiej akcji „Ćwiczyć każdy może” realizowanej w ramach programu ministerialnego „Rok szkoły w ruchu”.

9.00-9.40 Spotkanie z Mistrzami Sportu (aula gimnazjum)

Wojciechem Kowalewskim - piłkarzem, byłym reprezentantem Polski, licencjonowanym trenerem UEFA B. W swojej karierze piłkarskiej reprezentował barwy czołowych klubów polskich i zagranicznych, takich jak: Legia Warszawa, Szachtar Donieck czy Spartak Moskwa.

Vladimírem Búřilem - hokeistą, byłym reprezentantem Słowacji, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer z 1994 roku oraz Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W swojej karierze zdobył dwukrotne Mistrzostwo Słowacji, Mistrzostwo Węgier oraz dwukrotne Mistrzostwo Polski.

W  spotkaniu uczestniczyć będzie młodzież gimnazjalna szkół gminnych, oddziałów sportowych (Ia, IIIa) i przedstawicieli uczniów klas I-III (aula gimnazjum).

10.00 -11.00

Uroczysta akademia „Człowiek miarą wszechrzeczy” z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (sala gimnastyczna).
W programie, m.in.:

· Władysław Żurowski we wspomnieniach wychowanków - retrospekcja

· Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciela Dwójki”

· Gala Osiągnięć

· Nagrodzenie zwycięzców turnieju wiedzy - „Mikołaj Kopernik – człowiek     renesansu”

· Część artystyczna ­– „Moja mała ojczyzna w Europie – czyli narody Comeniusa w pigułce”

11.30 - 13.30

V Memoriał im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego odbędzie się „Zimowy Międzygimnazjalny Turniej Łyżwiarski” oraz trening hokeja po mistrzowsku z udziałem zawodników i kibiców. Kibicować będą klasy wyróżnione w działaniu integrującym „Hasło kibica…” (lodowisko szkolne lub hala „Lega” Olecko).

· Program zawodów obejmuje elementy „Błękitnej sztafety” i „Złotego krążka”

ok. 13.30

Poczęstunek na świeżym powietrzu dla wszystkich uczestników imprezy.

Do udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół Szkoły.

W imieniu społeczności Gimnazjum nr 2

im. Mikołaja Kopernika

Anna  Dorota Siemiatycka - dyrektor