Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
środa, 12 września 2018 12:28

Ósmego Września w całej Polsce odbyło się kulminacyjne spotkanie z okazji siódmej już akcji Narodowego Czytania. Książką, wybraną do czytania w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Prezydent RP Andrzej Duda wyraził zdanie, iż czytanie tej powieści stanie się formą uczczenia jubileuszu, a także stanowi niezwykle istotny i potrzebny element refleksji nad dziejami ojczystymi.

W Olecku spotkaliśmy się w samym centrum miasta – na scenie zorganizowanej przed ROK „Mazury Garbate”. W czytaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego – burmistrz pan Wacław Olszewski oraz starosta pan Kazimierz Iwanowski, a także dyrektorzy i kierownicy oraz przedstawiciele jednostek i instytucji samorządowych: dyrektorzy szkół, ośrodków edukacyjnych, nauczyciele  i uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz oraz Pan Wicedyrektor Jan Najechalski, a także uczniowie klasy III a Emilia Antonowicz i Alan Leśniewski wraz z nauczycielką języka polskiego Katarzyną Werstak.

Wystąpienie to wywołało oklaski, gdyż czytający włożyli wiele serca i emocji w przekazanie treści wybranych fragmentów powieści.

Nasza społeczność otrzymała podziękowanie za wzięcie udziału w tak ważnej akcji propagującej nie tylko czytelnictwo, ale postawę zaangażowanego i świadomego patrioty.

mgr Katarzyna Werstak

 

 

Zdjęcia: A. Malinowski

Zmieniony: czwartek, 27 września 2018 23:00