Z biegiem rzeki Legi – etap nr 1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 września 2018 00:13

W sobotę 22 września 2018r. grupa gimnazjalistów realizujących innowację matematyczno-przyrodniczą pod opieką nauczyciela geografii p. Wojciecha Jeglińskiego rozpoczęła udział w projekcie z zakresu popularyzacji turystyki wśród

mieszkańców gminy Olecko Z biegiem rzeki Legi”. Projekt wdrażany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasze Pasje” w Olecku oraz Szkołą Podstawową w Judzikach i Gąskach. Pracami młodzieży kierują nauczyciele geografii p. Wojciech Jegliński, p. Andrzej Malinowski (SP Judziki) i p. Wojciech Tatarczuk (SP Gąski). Zaplanowanych zostało 5 spotkań grupy projektowej, które mają formę wypraw pieszych o charakterze turystyczno – poznawczo - rekreacyjnym. Celem spotkań jest poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych znajdujących się w dolinie rzeki Legi.

Pierwsza wyprawa grupy projektowej odbyła się na trasie: Judziki (kolonie) – Biała Olecka – Lenarty/Judziki. Podsumowanie dokonanych obserwacji tutaj.

Sobotnia wyprawa zakończyła się integracyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: poniedziałek, 24 września 2018 00:18