X Zamkowe Biegi z Klio PDF Drukuj Email
czwartek, 27 września 2018 22:49

Dnia 27 września 2018r. drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Warejko, Angelika Oleszczuk, Szymon Orchowski i Hubert Brodowski wzięła udział w X Zamkowych Biegach z Klio /muza historii głosząca sławę/ w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 na Warmii i Mazurach po hasłem „Niepodległa dla wszystkich”.

Zawody przebiegały w dwóch etapach. W pierwszej części zmagań /miejska gra terenowa/ uczestnicy zmierzyli się z następującymi konkurencjami: ułożenie murku z cegieł-klocków o różnych rozmiarach, rozpoznanie i nazwanie konkretnych eksponatów historycznych, odpowiedź na 4 pytania z historii Polski, wyszukanie monet ukrytych w piaskownicy, przepłynięcie łódką wokół skoczni na plaży miejskiej, nazwanie stopni wojskowych w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku, odgadnięcie konkretnego wyrazu z użyciem alfabetu Morsea, odnalezienie zamaskowanej osoby w okolicach Komendy Policji i przepiłowanie klocka drewna w jak najkrótszym czasie. Na drugą cześć złożyły się takie zadania jak: wyrysowanie na mapce państw należących do Unii Europejskiej oraz odgadnięcie nazwisk aktorów grających konkretne postacie w znanych filmach i serialach.

Najlepsze drużyny otrzymały upominki i dyplomy. Opiekunem naszych uczniów był pan magister Wiesław Bukpaś.

Zmieniony: czwartek, 27 września 2018 23:06