Bezpieczna Droga do Szkoły – spotkanie z Panią policjant PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2018 19:45

Jak bezpiecznie dotrzeć z domu do szkoły? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? To powinien wiedzieć każdy – nawet najmłodszy – uczeń szkoły podstawowej.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Rozkojarzone jeszcze wakacjami dzieci ruszyły do szkół. Dlatego, jak co roku we wrześniu w naszej szkole, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i Dyrekcją Szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową Panią Anną Wąsowicz. Tematem pogadanki była „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Pani sierżant przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza. Podczas prelekcji Pani Anna Wąsowicz zwróciła szczególną uwagę na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem oraz jak należy zachować się jeżdżąc rowerem oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Następnie pani funkcjonariusz przestrzegała, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo oraz wspomniała o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Wiele uwagi pani sierżant poświęciła kwestiom bezpiecznego i mądrego korzystania z Internetu, a zwłaszcza do ochrony swoich danych osobowych. Należy pamiętać – dodała, że te nowoczesne media mogą wiązać się również z różnymi zagrożeniami. Na zakończenie Pani Anna Wąsowicz przypomniała uczestnikom o bezpiecznym zachowaniu w szkole, respektowaniu regulaminów jakie obowiązują na jej terenie.

Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz podziękowała Pani dzielnicowej Annie Wąsowicz za konstruktywną konferencję dotyczącą bezpieczeństwa uczniów. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce i przyniesie dobre efekty.

Bogna Anna Makola