Z biegiem rzeki Legi – etap nr 2 PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2018 19:48

W chłodną, lecz słoneczną sobotę 29 września 2018r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela geografii p. Wojciecha Jeglińskiego wzięła udział w drugiej części realizacji projektu z zakresu popularyzacji turystyki wśród

mieszkańców gminy Olecko Z biegiem rzeki Legi”. Projekt prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasze Pasje” w Olecku oraz Szkołą Podstawową w Judzikach i Gąskach. Pracami młodzieży kierują nauczyciele geografii p. aWojciech Jegliński, p. Andrzej Malinowski (SP Judziki) i p. Wojciech Tatarczuk (SP Gąski). Piesza wędrówka o charakterze turystyczno – poznawczo - rekreacyjnym rozpoczęła się w Judzikach i wiodła wzdłuż biegu Legi przez Babki Oleckie do Sedrank. Podsumowanie dokonanych obserwacji znajduje się tutaj.

Sobotnia wyprawa zakończyła się integracyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek przy świetlicy wiejskiej w Sedrankach.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: niedziela, 30 września 2018 20:07