Z biegiem rzeki Legi – etap nr 3 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 października 2018 21:57

Trwa kontynuacja realizacji międzyszkolnego projektu z zakresu popularyzacji turystyki wśród mieszkańców gminy Olecko Z biegiem rzeki Legi”. Projekt prowadzony jest we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasze Pasje” w Olecku

oraz Szkołą Podstawową w Judzikach i Gąskach. Pracami młodzieży kierują nauczyciele geografii p. Wojciech Jegliński, p. Andrzej Malinowski (SP Judziki) i p. Wojciech Tatarczuk (SP Gąski). W minioną sobotę 6 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzecim etapie wędrówki doliną rzeki Lega. Odcinek młyn w Sedrankach – Zespół Szkół Technicznych w Olecku tradycyjnie pokonany został pieszo i miał charakter turystyczno – poznawczo – rekreacyjny. W siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek” dr Marek Góryński zapoznał nas z historią „zamkowego wzgórza” i bardzo ciekawymi eksponatami zgromadzonymi w izbie pamięci. Sobotni etap minął w towarzystwie złotej polskiej jesieni. Podsumowanie dokonanych obserwacji znajduje się tutaj.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: poniedziałek, 08 października 2018 21:59