Z biegiem rzeki Legi – etap nr 4 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2018 22:34

Kolejne spotkanie uczestników międzyszkolnego projektu z zakresu popularyzacji turystyki wśród mieszkańców gminy Olecko „Z biegiem rzeki Legi” za nami. W minioną sobotę 13 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z kolegami z Judzik i Gąsek wędrowali doliną Legi na trasie: kamienny mostek ulica Jeziorna – Skowronki, ujście rzeki do Jeziora Olecko Małe. Niewątpliwą atrakcją dnia było zwiedzanie zabytkowego młyna pochodzącego z 1895 roku przy ulicy Jagiellońskiej, którego historię oraz zakamarki przedstawił pan Michał Wójcik, właściciel miejsca. Sobotnia wyprawa przebiegła w miłej atmosferze i prawdziwie letniej pogodzie. Opiekę nad uczestnikami projektu sprawowali nauczyciele: pan Wiesław Bukpaś SP nr 2, pan Andrzej Malinowski SP Judziki, pan Wojciech Tatarczuk SP Gąski. Podsumowanie dokonanych obserwacji znajduje się tutaj.

Wojciech Jegliński