Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej w Hali Lega w Olecku PDF Drukuj Email
wtorek, 16 października 2018 20:47

alt

 Klasa Vb wraz z opiekunem p. Tomaszem Borowskim udała się do Hali Lega w Olecku, aby wziąć udział w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Jest to cykliczna impreza, w której bierze udział nasza szkoła.

Koordynatorem krajowym wydarzenia jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a w Olecku Stowarzyszenie Krok po Kroku.

W ciagu 30 minut udzieliło pierwszej pomocy 286 osób, czyli o 14 więcej niż w ubiegłym roku i tym sposobem padł kolejny rekord. Niektórzy uczniowie obawiali się, że sobie z tą czynnością nie poradzą, ale po namowach i instruktażu przełamali bariery strachu. Niektórym udało się wykonać zadanie ponownie, dzięki temu nabrali niezbędnego doświadczenia.
Udział w tej imprezie był okazją, aby przypomnieć sobie lub się nauczyć jak zachować się w sytuacji zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia.

 Tomasz Borowski

Zmieniony: wtorek, 23 października 2018 23:05