„Jesień w poezji” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 października 2018 20:56

W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Książka to przyszłość”, odbywają się spotkania z poezją dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich.

Nauczyciel bibliotekarz, Dorota Włodarska wspólnie z łączniczkami: Izą Giczewską, Wiktorią Makowską, Elizą Gudalewską, Amelią Brodowską, Mają Niemczewską i Sebastianem Krotoszyńskim przygotowali i przeprowadzili zajęcia – czytając i recytując utwory napisane przez naszych polskich poetów, tj.: Danutę Wawiłow, Józefę Drozdowską, Konstantego I. Gałczyńskiego, Marię Konopnicką, Joannę Kulmową, Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, Stanisława Grochowiaka o tematyce jesiennej.

8 października 2018 r.gościliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią, Alicją Suchocką, następnego dnia klasę pierwszą z wych. Iwoną Truchan. 15 października czytaliśmy wiersze dla uczniów klasy drugiej, wych. Elżbieta Josiewicz a 16 października dla dzieci z oddziału przedszkolnego z p. Dorotą Klewicką oraz dla klasy drugiej z wych. Agnieszką Kowalewską.

Obcowanie z poezją przygotowuje młodego człowieka do odbioru literatury w ogóle – tworząc podstawy do kształtowania umiejętności czerpania z jej zasobów, dostarczając nowych doświadczeń, rozszerzając jego horyzonty, dając możliwość zrozumienia innych ludzi i otaczającego świata. Wybrane utwory poza walorami artystycznymi - mamy nadzieję - pogłębiły wiedzę o życiu, a zawarte w nim wartości będą sprzyjały dojrzewaniu postaw społeczno – moralnych.

Emilia Antonowicz