Z biegiem rzeki Legi - etap nr 5 - epilog PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 22:39

Ostatnie spotkanie uczestników międzyszkolnego projektu z zakresu popularyzacji turystyki wśród mieszkańców gminy Olecko „Z biegiem rzeki Legi” odbyło się 17 listopada 2018. W mroźne, mgliste, lecz ostatecznie słoneczne

przedpołudnie uczniowie naszej szkoły wspólnie z kolegami z Judzik i Gąsek przemierzali dolinę Legi na trasie od Gąsiorowa do Babek Gąseckich. Rzeka Lega na tym odcinku jest najszersza i przepięknie meandruje. Dzięki zbudowanemu jazowi (jaz - budowla hydrotechniczna wybudowana w poprzek rzeki piętrząca wodę dla utrzymania stałego poziomu rzeki do celów żeglugowych lub zabezpieczenia przed powodzią, zaopatrywania w wodę oraz celów energetycznych) w Babkach Gąseckich tworzy urokliwe rozlewisko.

Sobotnie spotkanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem oraz wręczeniem dyplomów uczestnikom projektu.

Konkludując działania projektowe można stwierdzić, iż wędrówki doliną Legi dostarczyły uczniom, jak również opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń i chwil. Opiekę nad uczestnikami projektu sprawowali nauczyciele: pan Andrzej Malinowski SP Judziki, pan Wojciech Tatarczuk SP Gąski oraz pan Wojciech Jegliński SP nr 2  w Olecku. Podsumowanie dokonanych obserwacji znajduje się tutaj.

W realizacji projektu brali udział uczniowie:

 1. Maja Jeżewska 7a
 2. Magdalena Kumkowska – Leonarczyk 7a
 3. Kaja Zackiewicz 7a
 4. Marcin Guzewicz 8a
 5. Piotr Olszewski 8a
 6. Filip Szmyt 8a
 7. Maja Brodowska 3c
 8. Wiktoria Daniłowicz 3c
 9. Anna Kaja Januszczyk 3c
 10. Igor Borys 3c
 11. Michał Chodkiewicz 3c
 12. Kacper Gajda 3c
 13. Adam Machnikowski 3c
 14. Aleksander Marchewka 3c
 15. Mateusz Kondracki 3d

 

 

 Wojciech Jegliński

Zmieniony: czwartek, 22 listopada 2018 21:49