Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 grudnia 2018 00:31

W dniach 30.11 – 01.12.2018 roku wolontariusze naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Żabickiej i p. Wojciecha Jeglińskiego aktywnie uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Federację Polskich

Banków Żywności. Akcję w oleckich sklepach (3 Biedronki, SAM, LIDL, Stokrotka) koordynowało Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Olecka. Zebrano 1598 kg produktów spożywczych, które w postaci paczek świątecznych trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta oraz do instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży. Ofiarowana żywność zostanie wykorzystana również do przygotowania uroczystej kolacji wigilijnej dla osób najuboższych i bezdomnych, która odbędzie się 22 grudnia 2018 w siedzibie stowarzyszenia.

Wolontariuszami akcji byli uczniowie klas:

5a - Karolina Nowosadko, Magdalena Zawadzka, Wiktoria Sienica, Wiktoria Weisbrod

7a - Maja Jeżewska

8a - Julia Sidorowicz

3a – Piotr Złotnik, Brygida Góralczyk, Gabrysia Styczyńska, Aleksandra Nalewajko, Ewelina Miłowicka, Martyna Gorlewska, Joanna Jankowska, Emilia Antonowicz

3b - Michał Sewastianowicz, Dawid Chmielewski, Miłosz Gajewski, Weronika Iwanowska, Natalia Dzietczyk, Julia Murawska, Julia Danilewicz, Katarzyna Sawicka, Klaudia Omilian, Natalia Chołod

3c – Julia Gorlo, Zuzanna Dębska, Alicja Szarnecka, Igor Borys, Michał Chodkiewicz, Olaf Marcinkiewicz, Kacper Gajda , Dominika Dadura, Irmina Dębowska, Natalia Hatalska, Maja Brodowska, Ewa Łapucka

3d – Anna Kneć, Roksana Wróblewska, Natalia Piotrowska, Patrycja Sidorowicz, Amelia Witusik, Melania Reszuta, Tomasz Jakubiak, Krystian Mazur, Michał Rytwiński, Kornel Kozłowski, Adam Łowczyński, Karol Chmielewski, Jakub Kiedyk, Mateusz Kondracki, Michał Domolewski, Adrian Bokuniewicz, Anna Miluć, Kinga Sadowska

3e - Hubert Mróz, Wiktoria Warejko

Wojciech Bojar, prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, składa serdeczne podziękowania wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w akcję.

Małgorzata Żabicka-Bojar,

Wojciech Jegliński