„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”- Joanne K. Rowling
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 23:44

W pierwszym tygodniu grudnia klasy czwarte odwiedziły bibliotekę. Nie chodzi jednak o tę szkolną, która na co dzień udostępnia uczniom ksiażki, ale o Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku.

            Uczniowie poznali zasoby biblioteki, dowiedzieli się, jak z nich korzystać i w jaki sposób wypełnić kartę czytelnika, aby wypożyczać książki i materiały biblioteczne. Dzieci nauczyły się korzystać z zakładek i same znalazły na półkach książki, mając do dyspozycji nazwisko autora i tytuł. Do czytania książek panie bibliotekarki zachęcały także głośną lekturą pięknych opowieści   o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

            Biblioteka to niezwykłe miejsce – znajdziemy tu książki, do których chętnie będziemy wracać, a także możemy ciekawie i twórczo spędzić czas, korzystając z czytelni i uczestnicząc       w zajęciach rozwijających zainteresowania – nie tylko czytelnicze.

Justyna Jeżewska