Mistrzostwa Europy Wschodniej w Siatkówce Kobiet U 14. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 grudnia 2018 01:00

   
   

W dniach 13-16 grudnia 2018 r. w Olecku rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Wschodniej w Siatkówce Kobiet U 14. Do rywalizacji zgłosiły się: Gruzja, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś i Polska. Kolejny raz dyrekcja MOSiR

w Olecku zwróciła się z prośbą do dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 o pomoc w wolontariacie podczas tych zmagań. Nasze uczennice już kilkukrotnie zaangażowane były w tego typu działania, więc i tym razem nie zawiodły. Poświęciły swój wolny czas popołudniowy, sobotę i niedzielę na wolontariat. Do Ich obowiązków należało prezentowanie flag państwowych, podawanie piłek, dbanie o czystość boiska i uśmiech dla wszystkich uczestniczek turnieju. Starsze koleżanki wspierały młodsze, udzielały rad. Codziennie rozgrywane były dwa mecze a w niedzielę cztery finałowe. Niestety, w finale Polska uległa Rosji i zajęła II miejsce. Nasze uczennice pomagały w ceremonii rozdania pucharów, medali i pamiątek z Olecka. Czas spędzony podczas wolontariatu to czas nowych znajomości, doświadczeń oraz dobrze spożytkowanego czasu wolnego. Dziękujemy dziewczyny.

Organizator i opiekun wolontariatu- B. Kozłowska.