Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
piątek, 21 grudnia 2018 21:51


Dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia przepełnione są magią. Oczekujemy spotkań rodzinnych, czasu radości i refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami naszego życia.

We czwartek 20 grudnia już od rana w Szkole ta magia była widoczna w każdym zakątku szkoły. Pięknie przystrojone korytarze, choinki w salach, prace plastyczne na wystawach, zapach przysmaków przyniesionych na klasowe spotkania i dźwięki najbardziej znanych ze wszystkich pieśni – kolęd.

O 10.00 spotkaliśmy się wszyscy w Sali gimnastycznej, która na czas Bożonarodzeniowych Życzeń przekształciła się nie do poznania: piękne światła, wystrój, choinki , muzyka… Miejsca na widowni zajęli uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz znakomici goście, zaproszeni na tę wyjątkową uroczystość. Przybyli do nas z życzeniami pani wiceburmistrz, przedstawiciele Rady Miasta, księża z oleckich parafii, przedstawiciele emerytowanych pracowników szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia Światła Betlejemskiego. Przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia. Następnie prowadzący przypomnieli najważniejsze wartości związane z przeżywaniem świąt: zrozumienie, jedność, szacunek, miłość. W wystąpieniu pani dyrektor szkoły o tych wartościach również była mowa. Życzenia złożyli także wiceburmistrz Olecka i przewodniczący Rady Miasta.

Tegoroczne jasełka zaskoczyły widzów – do szopki przybywały postacie ze znanych bajek. Publiczność żywo reagowała na kolejnych gości. Barwny korowód, któremu towarzyszyły „bajkowe” kolędy przypomniał, że najważniejsze, aby mieć gorące serce dla tych, którzy tego potrzebują.

Po wspólnym kolędowaniu złożyliśmy sobie życzenia w klasach, uczniowie z wychowawcami dekorowali pierniki, dzieci otrzymały upominki.

Jak zwykle Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń był pełen emocji i wzruszeń.

W imieniu całej naszej społeczności dla wszystkich: wesołych świąt!

Katarzyna Werstak

Zmieniony: czwartek, 27 grudnia 2018 22:37