Spotkanie z Bliskim Wschodem i Ameryką Łacińską PDF Drukuj Email
wtorek, 05 lutego 2019 23:09

11 stycznia 2019r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku odbyło się seminarium z podróżnikiem panem Andrzejem Malinowskim, który na co dzień pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Judzikach.

Wraz z wychowawcą naszej klasy, panem Wojciechem Jeglińskim oraz zebranymi gośćmi, wysłuchaliśmy fascynującej relacji z podróży po Bliskim Wschodzie – Liban i Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Ameryce Łacińskiej - Meksyk. Poznaliśmy zarys historyczny tych państw, jak i środowisko geograficzne. Pan Andrzej Malinowski

wzbogacił swą opowieść licznymi zdjęciami oraz ciekawą wystawą pamiątek z podróży. Na zakończenie spotkania wzięliśmy udział w degustacji specjalnie przygotowanych potraw kuchni arabskiej i meksykańskiej. Każdy uczestnik seminarium otrzymał zaświadczenie i mały prezent w postaci paczki mąki kukurydzianej i słoika sosu meksykańskiego.

Spotkanie było niesamowitym doświadczeniem i wzbogaciło naszą wiedzę o świecie. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach.

Patrycja Sidorowicz, Natalia Piotrowska klasa 3d

Zmieniony: wtorek, 05 lutego 2019 23:12