Przygotowania do Memoriału Władysława Żurowskiego trwają – spotkanie z Rodziną p. Władysława. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 lutego 2019 00:14

W piątek, 8 lutego naszą szkołę odwiedziły córki Legendy „Dwójki” – pani Ewa i pani Zofia wraz z synem. Goście w towarzystwie pani Dyrektor Barbary Taraszkiewicz zwiedzili szkołę, a następnie udali się do Izby Pamięci o panu Władysławie Żurowskim. Była to okazja do wspomnień.
W spotkaniu tym uczestniczyli też uczniowie klas - 7a, 5a i 5b wraz z nauczycielami wychowania fizycznego (p. Beaty Kozłowskiej – wychowanki pana Żurowskiego i pana Tomasza Borowskiego). Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści z życia pana Władysława, o jego pasjach
i zainteresowaniach, o funkcjonowaniu lodowiska „Bajka”, rzeźbach z lodu, o kawiarence i innych ciekawych rzeczach. Pani Ewa i Zofia z synem chętnie odpowiadały też na pytania młodzieży, zachęcając do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia.

Tomasz Borowski