Zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 lutego 2019 01:00

21 lutego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się zebranie rodzicami uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. Wiodącą tematyką spotkania była rekrutacja do szkół średnich. W Sali gimnastycznej szkoły

zebrali się rodzice, nauczyciele i szczególni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku p. Dariusz Jurczykowski, starszy wizytator p. Anna Krysztopa oraz dyrektorzy trzech oleckich szkół średnich.

Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Barbara Taraszkiewicz, która przywitała wszystkich przybyłych, przedstawiła gości i podała tematykę zebrania. W miłą atmosferę wprowadził zebranych występ uczennicy klasy pierwszej Marysi Osochockiej- Karolak. Wykonała ona piosenkę „Klucz do kariery”. Następnie głos zabrał Dyrektor Delegatury w Ełku. Zapewnił rodziców, że wszyscy absolwenci znajdą miejsce w szkołach średnich w swoim powiecie. Pani wizytator przedstawiła szczegółowe zasady rekrutacji.

Z kolei dyrektorzy oleckich szkół średnich, czyli p.Katarzyna Kamińska-dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego, p.Marzanna Pojawa-Grajewska– dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych oraz p. Andrzej Gorlo-dyrektor Zespołu Szkół Technicznych zaprezentowali rodzicom bogatą ofertę swoich placówek. Rodzice otrzymali także ulotki i zaproszenie do odwiedzenia każdej szkoły. Mieli również możliwość zadawania pytań obecnym gościom.

Po części ogólnej odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach i indywidualne konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

                                                                                                                Elżbieta Josiewicz