Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w indywidualnych zawodach LA. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 maja 2019 22:48

15 maja 2019 r. o godz. 5.20 na zbiórkę przy SP 2 w Olecku, stawili się uczniowie naszej szkoły (15 uczniów z klas V i III gimnazjalnych), SP 3 oraz klubu sportowego LKS KORAB aby wyruszyć w daleką (250 km) podróż do Lubawy na mistrzostwa wojewódzkie w LA. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam na trasie. Po dotarciu na miejsce zapoznaliśmy się z programem minutowym zawodów i każdy udał się do swoich zajęć. Jedni rozpoczęli rozgrzewkę, inni odpoczywali po długiej podróży. Startowaliśmy w biegach na : 100, 400, 600, 800 i 1500 m oraz w skoku w dal i wzwyż. Jeden uczeń pchał kulą i rzucał oszczepem. Największy sukces odniosła uczennica klasy VII- Wiktoria Ulewicz, która wywalczyła brązowy medal w biegu na 100 m. Niestety, pogoda zmieniła się nagle i reszta konkurencji przebiegała przy wielkim wietrze i w strugach deszczu. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z biegu sztafetowego i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ukoronowaniem tego długiego wyjazdu była wizyta w Mcdonald. Takim sposobem umililiśmy niedosyt sukcesów. Około 21 szczęśliwie dotarliśmy pod szkołę. Wrażenia, obserwacje, nowe znajomości i moda sportowa- to zostanie długo w pamięci.

Opiekun – B. Kozłowska