I miejsce drużyny SP nr 2 w Zamkowych Manewrach w ZST PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 maja 2019 23:13

Dnia 21 maja 2019r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się IV Zamkowe Manewry Wojskowe. W emocjonujących zmaganiach zajęliśmy I miejsce. Reprezentantami naszej szkoły  byli: Igor Borys kl. III C, Kacper Gajda kl. III C, Sebastian Kamiński kl. III C, Olaf Marcinkiewicz kl. III C i Szymon Sewastianowicz kl. III B.

Po przybyciu na miejsce dostaliśmy pamiątkowe odznaki uczestnika a następnie rozpoczęły się zmagania. Pierwsza konkurencja polegała na rozkładaniu węża strażackiego na czas, druga - to bieg przez opony i przenoszenie drewnianej belki, a następne to: udzielenie pierwszej pomocy, rzut granatem do celu, czołganie się pod zasiekami , strzelanie do celu. Wszystkie konkurencje wymagały skupienia i precyzji. Nad całością czuwali życzliwi nauczyciel ZST, którzy w razie potrzeby służyli dobrą radą. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie nagród i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po zaciętej rywalizacji czekała na nas przepyszna grochówka.

Spędzony tam czas będziemy wspominać bardzo miło i z uśmiechem na twarzy.

Naszym opiekunem był pan mgr Wiesław Bukpaś.