Narodowe Czytanie 2019 PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 22:21

    

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tegorocznej, ósmej edycji lekturą były nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda zaproponowali 8 lektur na ósme Narodowe Czytanie:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;

2.Dym – Maria Konopnicka;

3.Katarynka – Bolesław Prus;

4.Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz;

5.Orka – Władysław Stanisław Reymont;

6.Rozdzióbią nas kruki, wrony – Stefan Żeromski;

7.Sachem – Henryk Sienkiewicz;

8.Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Nasza szkoła również uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. W sobotę 7 września 2019 r. w oleckim amfiteatrze Pani Dyrektor, Barbara Taraszkiewicz zaprezentowała fragment utworu "Mój ojciec wstępuje do strażaków", natomiast Maja, Weronika i Amelia odczytały fragment "Sachem" Henryka Sienkiewicza.

Katarzyna Kozłowska