XI Memoriał im. Władysława Żurowskiego
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 lutego 2020 12:17

Dla upamiętnienia Legendy „Dwójki” - p. Władysława Żurowskiego dnia 19 lutego 2020 r. trzy pierwsze godziny poświęciliśmy na rozegranie konkurencji sportowych. Wielki Człowiek, który wylewał najpiękniejsze w Polsce lodowisko „Bajka”. Corocznie, przy tafli lodowej, powstawały niezwykłe budowle i figury ze śniegu. Każdy uczeń naszej szkoły umiał jeździć na łyżwach. Obecnie, brak odpowiedniej temperatury uniemożliwia korzystanie z tej formy sportu, chyba, że na sztucznym lodowisku. Niestety, nie w Olecku. W okresie ferii zimowych nasi uczniowie uczyli się jeździć na lodowisku w Ełku.

Chwilę po 8 rano, pani Dyrektor powitała dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na ich pierwszym memoriale w szkole. Przedstawiła charakterystykę postaci p. Żurowskiego i zaprosiła do wspólnej zabawy na torze sportowym.

W tym roku, nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali tor z dyscyplinami zimowymi. Był zjazd z „górki na pazurki”, przejście przez „śnieżny tunel” i skoki po „krze lodowej”. Slalom z prowadzeniem krążka, to konkurencja ze „Złotego krążka” - dyscypliny, w której nasza szkoła była jedną z najlepszych w Polsce. Bieg z saneczkami, imitacja łyżwiarstwa, rzuty „śnieżkami” do celu oraz przenoszenie prezentów w czapce i butach Św. Mikołaja. W międzyczasie wyświetlano filmy i zdjęcia z lodowiska komentowane przez jedną z nauczycielek. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pokonywania toru, niektóre nawet kilka razy. Za udział w zabawie otrzymały drobne upominki ufundowane przez Katedrę WF.

Na drugiej lekcji, do zmagań sportowych przystąpili uczniowie klas II, III i IV-tej a na trzeciej- klasy V i VI, które rozegrały „bitwę na śnieżki”. Uczniowie klasy VIII pomagali kolegom w pokonywaniu toru a uczennice klasy VII dały pokaz jazdy na łyżworolkach. Wielkie dzięki za pomoc wszystkim „Starszakom”.

Po zmaganiach sportowych wszyscy uczniowie wzięli udział w „Święcie Szkoły”.

Beata Kozłowska