Gimnazjaliści w Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj Email
piątek, 22 czerwca 2012 12:59

Warszawski dzień

Dnia 20 czerwca 2012 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która zorganizowała nam p. Marzena Kamińska-Kopiczko. Był to wyjazd edukacyjny, którego głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernika oraz Cinema Parku. Wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano o 4.00, aby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy. Najpierw poszliśmy do Cinema Parku, w którym odbyło się 6 naukowych seansów o nazwie „Cztery żywioły”, każdy w innej Sali. Najciekawsze okazały się sale 3D i 5D. W 3D poznaliśmy  bliżej naszą planetę oraz narodziny życia na niej. Dowiedzieliśmy się jak wybucha wulkan, jak dochodzi do trzęsienia ziemi. W Sali 5D poczuliśmy zapach przyrody, lecieliśmy samolotem, płynęliśmy Amazonką, której wody mieliśmy na sobie. O godz. 15ej dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernika. Po otrzymaniu opaski i karty logowania, która uruchamiała wiele eksponatów przez 3 godziny byliśmy badaczami, naukowcami, pacjentami. To co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania. Poruszające się mówiące roboty, instrumenty napędzane laserowo, galeria, w której badaliśmy działanie naszego ciała, sprawność, zmysły. W strefie światła poznaliśmy świat iluzji od strony naukowej.
I tak można wymieniać bez końca. Wszystko można było dotknąć, uruchomić, wykonać doświadczenie. Wróciliśmy pełni wrażeń i chcemy tam wrócić za rok.

Mateusz Ryszkiewicz IC

 

 

 

fot. E. Tokajuk, A. Wasilewska

Zmieniony: wtorek, 03 lipca 2012 14:37