Zajęcia szachowo-informatyczne w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
środa, 07 marca 2018 11:18

 

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.

   Natomiast zajęcia informatyczne skierowane są do szerokiej grupy wiekowej – począwszy od pierwszoklasistów do uczniów gimnazjum. Odbywają się w pracowni posiadającej 15 stanowisk uczniowskich, gdzie z komputera korzysta indywidualnie jeden uczestnik zajęć. Wykorzystywane są programy dydaktyczno-multimedialne z dostępem do internetu. Wybrane programy dają powiązanie zabawy z nauką. Gwarantuje to zarówno przyjazny interfejs i sposób prezentowania treści. Poprzez atrakcyjną zabawę uczestnicy zajęć mogą poznawać różnorodne dziedziny wiedzy, ćwiczyć obsługę komputera oraz rozwijać własne zainteresowania.

mgr Wiesław Bukpaś

Zmieniony: piątek, 09 marca 2018 12:38