Nasza szkoła zorganizowała Galę Stypendiów Burmistrza 2018
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 października 2018 00:50

Stypendia Burmistrza są działaniem prowadzonym w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji szczególnie uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Olecko. Otrzymują je ci, którzy w mijającym roku szkolnym odnieśli spektakularne sukcesy.

W tym roku nominowanych i nagrodzonych była wyjątkowa liczba. Aż 53 osoby otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie. Podziękowania za przygotowanie i wsparcie uczniów otrzymali z rąk Burmistrza Wacława Olszewskiego również nauczyciele, trenerzy i instruktorzy. Podczas Gali jako organizatorzy podziękowaliśmy również rodzicom Stypendystów, którzy służyli wsparciem, autorytetem i pomocą młodym ludziom.

Hasłem przewodnim Gali były słowa „Nie pytajmy, co może dla nas zrobić ojczyzna.Pytajmy co my możemy dla niejuczynić” Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, co podkreśliło wyjątkowość Gali, gdyż zbiegła się ona z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na koniec uroczystości z balkonu sali widowiskowej spadło 100 biało-czerwonych balonów.

W rolę prezenterów wcielili się państwo Diana Zawistowska i Wojciech Jegliński. Oprawę plastyczną pracowała i przygotowała pani Bogumiła Bajbak.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczennic z naszej szkoły pod kierunkiem pani Katarzyny Kozłowskiej oraz uczniowie klasy I b, których przygotowała pani Eligia Tokajuk. Chór starszych uczennic wykonał w porywający sposób piosenkę „Spełniaj marzenia”, a występ Marysi Osochockiej, której towarzyszyli koleżanki i koledzy tańczący z szarfami, wywołał owacje. Kolejnymi występami był taniec cza cza cza w wykonaniu Nicoli Piotrowskiej i Mateusza Klekotko oraz układ taneczny tancerzy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku i tancerzy zespołu „Promenada” przygotowane przez państwa Justynę i Grzegorza Klekotko. W pracy technicznej – obsłudze sceny i kulis – wzięła udział klasa gimnazjalna III a.

Pan Burmistrz miał zaszczyt wręczyć stypendia wyjątkowym osobom, a szczególną przyjemnością dla nas było wręczenie ich uczniom naszej szkoły.

Uczniowie nagrodzeni Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika – Stypendyści Stypendium Burmistrza Olecka w 2018 roku:

Daria Dwojakowska -XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii gimnazjów - laureatka etapu centralnego konkursu.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów - tytuł laureata. Opiekun: Pani Anna Kaczor

Jakub Dzikielewski- Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki dla uczniów dotychczasowych gimnazjów - tytuł finalisty.

Opiekun: Pani Marta Kulbacka

Piotr Kaszuba - wiele sukcesów na Ogólnopolskich Turniejach w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.

Opiekunowie: Państwo Justyna i Grzegorz Klekotko

Martyna Grygo - Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin Zamość, 3.03.2018 r. - kategoria kumite juniorek do 50 kg – III miejsce.I miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych do 45 kg w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin w 2018 r.

Opiekun: Pan Wojciech Rejterada

Dominika Wojciechowska - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin Lublin, 21.10.2017 r. kategoria juniorek młodszych do 50 kg – II miejsce

Opiekun: Pan Wojciech Rejterada

Wojciech Tomczyk- Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce U18/U20 Toruń, 9-11.02.202018 r.- konkurencja skok w dal . IV m-ce w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski U16 w Lekkoatletyce rozgrywanych w 2017 r.I m-ce w skoku w dal na Mistrzostwach Makroregionu w Lekkiej Atletyce Młodzików również w 2017 r. Wielokrotny mistrz województwa w skoku w dal oraz wzwyż

Opiekunowie: Pani Alina Kalinowska i Pan Marcin Brynda

Igor Max Szejnoga -Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D Kościerzyna, 2-3.06.2018 r. - konkurencja 25 PW w kategorii E – II miejsce, konkurencja 50 PP w kategorii E – III miejsce

Opiekun: Pan Paweł Gałkowski

Filip Drażba- Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Pływaniu w Płetwach kat. B i C Gliwice, 26-27 maja 2018 r.- konkurencja 400 PP w kategorii 17 lat i młodsi – I miejsce, konkurencja 800 PP w kategorii 17 lat i młodsi – I miejsce,- konkurencja 400 PP w kategorii Open – II miejsce, konkurencja 800 PP w kategorii Open – II miejsce

Powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Piotr ModzelewskiMistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach Gliwice, 26-27 maja 2018 r.

- konkurencja 100 PW w kategorii 17 lat i młodsi – I m-ce - konkurencja 200 PP w kategorii 17 lat i młodsi – I m-ce - konkurencja 100 PP w kategorii Open – II m-ce- konkurencja 100 PW w kategorii Open – II m-ce - konkurencja 200 PP w kategorii Open – II m-ce - konkurencja 50 PW w kategorii 17 lat i młodsi – II m-ce

- konkurencja 100 PP w kategorii 17 lat i młodsi – II m-ce

Powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Paweł MasalskiMistrzostwa Europy Juniorów w Pływani w Płetwach Istambuł (Turcja), 31.07-4.08.2018 r. konkurencja 200 BF – V m-ce, konkurencja 400 BF – VII miejsce.

Powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Natalia Hatalska - Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C Gliwice, 26-27 maja 2018 r., konkurencja 50 PP w kategorii 15 lat i młodsi – I m-ce, konkurencja 100 PP w kategorii 15 lat i młodsi – II m-ce, konkurencja 200 PP w kategorii 15 lat i młodsi – II m-ce, konkurencja 50 PW w kategorii 15 lat i młodsi – II m-ce. Udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach w Istambule w Turcji w 2018 r. w sztafecie 4 x 50 m, sztafeta - IV m-ce

Powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Filip Szmyt- Mistrzostwa Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – NorthCup – Lega Olecko 2017 Olecko 16-17.09.2017 r., konkurencja 50 PP w kategorii D – I miejsce , konkurencja 100 PP w kategorii D – II miejsce, konkurencja 400 BF w kategorii D – III miejsce, konkurencja 200 BF w kategorii D – III miejsce

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Dawid MitinMistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach Gliwice, 26-27 maja 2018 r.,konkurencja 200 BF w kategorii 15 lat i młodsi - II miejsce

- konkurencja 400 BF w kategorii 15 lat i młodsi - II miejsce

Opiekun: Pan Paweł Zdanio

Adam Machnikowski - Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w tenisie ziemnym chłopców Olecko, 15.06.2018 r. - I miejsce

Opiekun: Pan Andrzej Bomber

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, ich rodzicom i opiekunom. Wierzymy, że otrzymane wyróżnienie stanie się furtką do dalszej kariery, i to furtką już szeroko otwartą.

Katarzyna Werstak

Zmieniony: wtorek, 09 października 2018 23:56