100 lat Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 października 2018 12:06

Dnia 23 października 2018 roku chłopcy z klasy 5ai 5b wraz z nauczycielem bibliotekarzem, Dorota Włodarska uczestniczyli w zajęciach w PCWE/Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej.

Tematem zajęć prowadzonych przez Jolantę Kozikowską przybliżenie postaci szczególnie zasłużonych dla niepodległej Polski:Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego. Przypomniał również ważną dla polskości Mazur osobę – Michała Kajkę.

Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji obejrzeniu wystawy, uczniowie wykorzystując dostępne w bibliotece materiały, wykonali lapbooki poświęcone mazurskiemu poecie, człowiekowi stojącemu na straży polskości – tradycji ,kultury i języka polskiego -Michała Kajki.

Zmieniony: czwartek, 25 października 2018 12:27