Mikołaj Kopernik- Wielki Rodak Nasz

 

 

Artykuł pt. „Charakternik ten Kopernik”

 

 

OTWARCIE SALI KOPERNIKAŃSKIEJ

W dniu 17 lutego 2017 roku podczas uroczystych obchodów Święta Szkoły pod hasłem „Mikołaj Kopernik – autorytet wszech czasów” pamięć o 544 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Patrona szkoły została uczczona otwarciem Sali Kopernikańskiej.

- Jesteśmy dumni – powiedziała Pani Dyrektor – z otwarcia w naszej szkole Sali Kopernikańskiej poświęconej Wielkiemu Polakowi, który swoją niezłomną postawą, twórczym podejściem, ciekawością świata i dążeniem do mądrości wskazuje młodym drogę do sukcesu i stanowi wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Również słowa do zgromadzonych skierował Paweł Kopiczko – absolwent naszego gimnazjum, którego droga do realizacji marzeń niezbicie dowodzi, że Patron Gimnazjum nr 2 motywuje młodych ludzi do osiągania sukcesu i nieustannego rozwoju.

– „Mikołaj Kopernik pokazał mi, że niemożliwe staje się możliwe, a sięganie po najwyższe szczyty nie jest tak skomplikowane, jak może się wydawać. Wystarczy tylko dać z siebie maksimum energii i wykrzesać z siebie w stu procentach potencjał, który tkwi głęboko w nas – zaapelował do uczniów Paweł Kopiczko” – politolog i dziennikarz, pracujący jako prezenter w Radio 5 w Suwałkach.

 

 Galeria z Otwarcia Sali Kopernikańskiej