Sprzątaliśmy Wiewiórczą Ścieżkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 września 2019 22:32

W piątek 20 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątanie świata”. Jest to ogólnoświatowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają w miejscach do tego nie przeznaczonych. Jej celem jest rozbudzenie świadomości ekologicznej mieszkańców naszej planety. Akcja ta wywodzi się z Australii, gdzie w roku 1989 po raz pierwszy mieszkańcy Sydney sprzątali port. Aktualnie 130 państw bierze w niej udział, w tym Polska. Inicjatorką przystąpienia Polski do „Sprzątania świata” w roku 1994 była pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, wybitna działaczka ekologiczna, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Uczniowie klasy IVA i VIIA pod opieką panów Wiesława Bukpasia i Wojciecha Jeglińskiego oczyszczali odcinek Wiewiórczej Ścieżki od cmentarza przy ul. Zamkowej do „dzikiej plaży”. Podsumowując akcję burmistrz Olecka Karol Sobczak wyróżnił Sebastiana Borkowskiego i Antka Popławskiego z klasy IVA  za wykonanie prac konkursowych na recyklingową rzeźbę. Po zakończeniu sprzątania na polu namiotowym MOSiR czekały na nas pieczone kiełbaski, ciepła herbata, ciasteczka oraz gry i zabawy poprowadzone przez animatorów.

Wojciech Jegliński