Europejski Tydzień Języków Obcych. PDF Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 22:09

Podejmując starania mające na celu promowanie nauki języków obcych wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika obchodziliśmy w dniach 23-27 września 2019r. Europejski Tydzień Języków Obcych.

W całej szkole można było oglądać plakaty promujące naukę języków obcych wykonane przez uczniów wszystkich oddziałów. Zajęcia lekcyjne obfitowały w ciekawe i kreatywne zadania.

Uczniowie poznawali różnice w zestawach liter w alfabecie greckim, łacińskim (w tym warianty alfabetu polskiego i niemieckiego) i cyrylickim.

Klasy zerówki poznawały flagi państw europejskich oraz ich nazwy. Klasy I-III rywalizowały w grach typu bingo i spelling bee. Starsi uczniowie stawali w szranki w quizach wiedzy o językach i zagadnieniach gramatyczno-leksykalnych (Kahoot!), nie zabrakło również gier drużynowych, np. pisanie dyktanda na czas.

Dodatkowo zorganizowany był kącik gier językowych oraz kącik podziel się lekturą - w wydaniu obcojęzycznym. Na korytarzach słychać było łamańce językowe - nie tylko w języku polskim.

Chcąc zachęcić uczniów do wyjścia poza strefę ich komfortu i do skorzystania z licznych możliwości praktykowania lub dowiedzenia się czegoś więcej o danym języku poza środowiskiem swojej klasy przygotowaliśmy 33 zadania i wyzwania. Do ich wykonania uczniowie potrzebowali współpracy rodziców, bowiem to oni potwierdzali ich wykonanie.

Mamy nadzieję, że nasz cel został osiągnięty, a nauka języków obcych stanie się dla naszych uczniów przyjemnością.

Dziękujemy wszystkim za współpracę.

Małgorzata Żabicka-Bojar
Diana Zawistowska