Tydzień Edukacji Globalnej „Zmieniajmy świat małymi krokami – działania na rzecz klimatu” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 listopada 2019 22:35

W dniu 21 listopada 2019 uczniowie klasy 5a, 7a wraz z nauczycielem geografii p. Wojciechem Jeglińskim, wzięli udział w zajęciach w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku z okazji obchodzonego Tygodnia Edukacji Globalnej. Pracownik biblioteki pani Agnieszka Makarewicz, przybliżyła nam główne problemy współczesnego świata zmagającego się z licznymi zmianami klimatycznymi. Wspólna dyskusja uświadomiła nam, iż w codziennym życiu możemy i powinniśmy podejmować decyzje mające wpływ na zachowanie równowagi klimatycznej świata, np.: oszczędzanie wody, energii, przemyślane zakupy, itp. Los naszej planety zależy przede wszystkim od nas.

Katarzyna Jurczyk 7a