„Dzielmy się miłością” PDF Drukuj Email
sobota, 21 grudnia 2019 00:20

Tegoroczne spotkanie w Dniu Bożonarodzeniowych Życzeń było szczególne. W przepięknej scenografii, w towarzystwie poruszających kolęd i pastorałek obejrzeliśmy spektakl pt. „Dzielmy się miłością”. Świąteczną atmosferę podkreślało ciepłe światło lampionów i latarni wyznaczających drogę na scenę młodym aktorom i gościom. Dyrektor szkoły pani Barbara Taraszkiewicz swoim powitaniem i przemówieniem  rozpoczęła wzruszające przedstawienie, przygotowane przez grupę uczniów z grupy zerowej szkoły, klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartej oraz piątych i szóstych. Dawno tak licznej obsady szkolnego spektaklu nie widzieliśmy! Grupa nauczycieli – pan Michał Janiszewski, pani Katarzyna Kozłowska, pani Ewa Kosińska, pani Dorota Włodarska, pani Agnieszka Kowalewska wraz z uczniami stworzyła magiczny wieczór w środku grudniowego dnia. Z zaangażowaniem i uczuciem uczniowie przedstawili różnorodne odcienie świątecznych spotkań i przeżyć: od smutnego obrazu współczesnego świata, a na nim smutnych dzieci, który jednak kończy się nadzieją na przyszłość, przez tradycyjne jasełka, pastorałki i kolędy, po anielskiego rock-and-rolla. Grupa uczniów klasy 0 b to urodzeni tancerze, którzy oprawili tanecznymi układami część utworów muzycznych. Klasa 3 a z wigorem towarzyszyła solistce Oliwii Wasilewskiej  śpiewając chórem refreny „Małej pastorałki” . Niezapomniane solistki  Weronika Weisbrodt, Barbara Ardziejewska i Maja Wijas interpretowały świąteczne utwory wzruszając publiczność, która włączała się do wspólnego śpiewania.

            Po występach młodych aktorów nadszedł czas na wręczenie nagród laureatom świątecznych konkursów. Naszym gościem była pani burmistrz Olecka Sylwia Wieloch i wraz z panią dyrektor szkoły oraz panią Bogumiłą Bajbak wręczyła upominki zwycięzcom i pozostałym nagrodzonym.

Życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólnie spędzony czas… To świąteczne spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i gości dało przedsmak zbliżających się świąt.

Katarzyna Werstak

Tegoroczne spotkanie w Dniu Bożonarodzeniowych Życzeń było szczególne. W przepięknej scenografii, w towarzystwie poruszających kolęd i pastorałek obejrzeliśmy spektakl pt. „Dzielmy się miłością”. Świąteczną atmosferę podkreślało ciepłe światło lampionów i latarni wyznaczających drogę na scenę młodym aktorom i gościom. Dyrektor szkoły pani Barbara Taraszkiewicz swoim powitaniem i przemówieniem  rozpoczęła wzruszające przedstawienie, przygotowane przez grupę uczniów z grupy zerowej szkoły, klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartej oraz piątych i szóstych. Dawno tak licznej obsady szkolnego spektaklu nie widzieliśmy! Grupa nauczycieli – pan Michał Janiszewski, pani Katarzyna Kozłowska, pani Ewa Kosińska, pani Dorota Włodarska, pani Agnieszka Kowalewska wraz z uczniami stworzyła magiczny wieczór w środku grudniowego dnia. Z zaangażowaniem i uczuciem uczniowie przedstawili różnorodne odcienie świątecznych spotkań i przeżyć: od smutnego obrazu współczesnego świata, a na nim smutnych dzieci, który jednak kończy się nadzieją na przyszłość, przez tradycyjne jasełka, pastorałki i kolędy, po anielskiego rock-and-rolla. Grupa uczniów klasy 0 b to urodzeni tancerze, którzy oprawili tanecznymi układami część utworów muzycznych. Klasa 3 a z wigorem towarzyszyła solistce Oliwii Wasilewskiej śpiewając chórem refreny „Małej pastorałki” . Niezapomniane solistki Weronika Weisbrodt, Barbara Ardziejewska i Maja Wijas interpretowały świąteczne utwory wzruszając publiczność, która włączała się do wspólnego śpiewania.

            Po występach młodych aktorów nadszedł czas na wręczenie nagród laureatom świątecznych konkursów. Naszym gościem była pani burmistrz Olecka Sylwia Wieloch i wraz z panią dyrektor szkoły oraz panią Bogumiłą Bajbak wręczyła upominki zwycięzcom i pozostałym nagrodzonym.

Życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólnie spędzony czas… To świąteczne spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i gości dało przedsmak zbliżających się świąt.

Katarzyna Werstak

Zmieniony: czwartek, 02 stycznia 2020 14:51